19th Ave New York, NY 95822, USA

جهشی بزرگ و کسب درآمد 31 بیلیون دلاری

news1

جهشی بزرگ و کسب درآمد 31 بیلیون دلاری برای شرکت جنرال الکتریک (GE) با به کارگیری  پرینترهای 3 بعدی در تولید قطعات موتور جت :

در دهه اخیر پرینترهای  سه بعدی انقلاب فناوری بوده که تا رسیدن به جایگاه برجسته‌ی امروزی زمان زیادی را صرف نموده است. در میان اخبار متعدد در زمینه ی استفاده از این تکنولوژی در صنایع مختلف، خبر ساخت بخش‌هایی از یک موتور هواپیما توسط شرکت جنرال الکتریک (GE) توسط این پدیده، دستاوردی بزرگ به شمار می‌رود.

پرینترهای سه بعدی به تدریج در حال اعمال جایگاه خود در صنعت هوا فضا جهت تولید سریع نمونه اولیه  و همچنین اجزای تیتانیوم با اشکال هندسی پیچیده می باشد.

در این راستا شرکت جنرال الکتریک (GE) توانسته ۳۵ درصد از بخش‌های مهم موتور هواپیما را توسط پرینتر سه بعدی بسازد. سرمایه گذاری اولیه شرکت جنرال الکتریک جهت نمایش قطعات بزرگ موتور جت تولید شده توسط پرینترهای سه بعدی در نمایشگاه امسال صنعت هوا فضای پاریس، که همواره رویدادی بزرگ در این صنعت محسوب شده، قطعا گواهی بر محبوبیت و استفاده روز افزون از این پرینترها است.

این تکنولوژی به خصوص برای تولید قطعات موتور برای جت های مسافربری نسل بعدی که در نمایشگاه امسال پاریس نیز نمونه های آن موجود بوده، مفید خواهد بود.

عمده کسب و کار جدید شرکت جنرال الکتریک (GE) از تولید قطعات موتور توسط چاپ سه بعدی به عنوان نمونه اولیه در ساخت موتورهای جت LEAP حاصل می شود. موتورهای LEAP از نازل های سوختی که به روش سه بعدی تولید شده استفاده نموده و در یک طرح همکاری مشترک میان دو شرکت جنرال الکتریک (GE) و موتورهای هواپیمایی سفران فرانسه که با نام CFM شناخته می شود، توسعه داده شده است.

CFM حدود 1650 سفارش جهت موتورهای LEAP در نمایشگاه فرانسه دریافت نمود که مجموع کل این سفارشات 27 میلیارد دلار بوده که در کل این مقدار میلغ قابل توجهی از مجموع 31 ملیارد دلاری کسب و کار جدید جنرال الکتریک می باشد.

Leave a comment